Zaproszenia ślubne czas rozdać!

Jeśli Wasze zaproszenia ślubne wciąż czekają na rozdanie, to właśnie jest ostatni dzwonek, by to zrobić!

Co prawda zasady savoir-vivre twierdzą, że zaproszenia ślubne powinny zostać wręczone najpóźniej na trzy tygodnie przed ślubem. Ale umówmy się, że etykieta nierzadko daleko odstaje od rzeczywistości. Wg jej zasad na przykład, każdy kto dostanie zaproszenie powinien się na ślubie stawić. Tymczasem statystyki wskazują, że uczestnictwa w uroczystości odmawia ok. 30 proc. spośród zaproszonych osób.

zaproszenia ślubne
źródło: www.zapi.pl

Uwaga, będą wydatki! 🙂

Każdy z gości, szczególnie ten, którego zapraszamy na wesele, potrzebuje trochę czasu, by się do tego faktu przygotować. Chociażby z tego względu należy zapraszać gości tak szybko, jak to tylko możliwe. Bycie gościem na weselu zobowiązuje. Każdy z gości powinien obdarować młodych przynajmniej jakimś upominkiem – w zależności od możliwości finansowych obdarowującego. Jeśli jednak gość znajduje się w dobrej sytuacji materialnej (porównywalnej do sytuacji młodych lub lepszej), prezent nie powinien być skromny, może być także w formie gotówkowej. Przyjęło się, że powinien wynosić co najmniej tyle, ile młodzi wydają na usługę gastronomiczną gościa. A ponieważ zwykle jest to niemało, a na wesele najczęściej idzie się z osobą towarzyszącą, robi się spory wydatek, na który trzeba się przygotować. Do tego dochodzą inne koszty – takie jak sukienka czy fryzjer. Jeśli więc gość zostanie zaskoczony dość późnym zaproszeniem, może nie móc z niego skorzystać.

Zarezerwuj ten czas, proszę

Jeżeli nie możecie zamówić zaproszeń, bo nie znacie jeszcze wszystkich szczegółów (takich jak np. godzina ślubu), a zależy wam na szybkim powiadomieniu o uroczystości (bo chcecie by goście uwzględnili was w swoich planach urlopowych lub mogli z wyprzedzeniem zarezerwować bilety lotnicze), skorzystajcie z możliwości, jaką daje wam tzw. „save the date”. To sposób na poinformowanie gości o waszych małżeńskich planach i o tym, by spodziewali się, że zaproszenia dostaną wkrótce. Save the date może przybierać najróżniejsze formy. Może być filmem na youtubie, zabawką czy magnesem na lodówkę. Jeśli jednak decydujecie się na formę drukowaną, dobrze jeśli zwróci uwagę swoją humorystyczną formą graficzną lub tekstową. Przykłady humorystycznych zaproszeń znajdziecie m.in w sklepie zapi.pl i z powodzeniem możecie je wykorzystać jako save the date.

zaproszenia ślubne

One thought on “Zaproszenia ślubne czas rozdać!

  • 15 września 2019 at 18:36
    Permalink

    Całkiem sporo rzeczy na to na atrakcyjność zaproszeń, jednak najważniejszy jest ogólny wygląd. Zaproszenia ślubne powinny wam się podobać, warto też stawiać na coś oryginalnego. Można spokojnie poszukać inspiracji w sklepach internetowych, czy też na blogach poświęconych tematyce ślubnej.

    Reply

Dodaj komentarz