wesele z przemowami

Wesele międzynarodowe? Przygotuj się na niespodzianki

Wesele wiąże się z różnymi tradycjami. Przywykliśmy już do tego, że w każdym regionie naszego kraju spotykamy się z różnymi zwyczajami weselnymi. W jednym regionie Młoda Para jeździ z weselnym kołaczem, w innym niezaproszeni goście tłuką pod drzwiami Młodych porcelanę, a jeszcze gdzie indziej zbiera się Młodej Parze na wózek dla dziecka. Co kraj to obyczaj. A ponieważ wesela 2015 obfitowały w wesela międzynarodowe bardziej niż w poprzednich latach, można było na nich poznać wiele nieznanych nam zwyczajów.

Ślub z obcokrajowcem? Zarezerwuj czas na speach

Ślub to wydarzenie, które przeżywają nie tylko sami zainteresowani. Rodzina zarówno Pani Młodej, jak i Pana Młodego zazwyczaj mocno angażuje się emocjonalnie w te wzniosłe chwile. Polskie wesele charakteryzują setki razy wznoszone toasty i okrzyki „gorzko, gorzko”, na weselach za granicą – szczególnie w krajach anglosaskich, kultywuje się zupełnie inne zwyczaje. Czy już wiecie o czym mowa? Tak, mamy na myśli przemowy weselne. Albo jak kto woli – speach.

mowa weselnazdjęcie: http://www.easyweddings.com.au/articles/grooms-speech/

Wesela z przemowami. Będzie nudno?

Wesela z przemowami bywają nudne. Jeśli wyobrażacie sobie kolejno przemawiających po sobie: dziadka Pana Młodego, ojca Pana Młodego, Pana Młodego, świadka Pana Młodego, ojca Panny Młodej, świadkowej Panny Młodej itd. Itd., wcale nie jesteście daleko od prawdy. Zwykle opowiadają oni historię wg tego samego schematu: kiedy John był małym dzieckiem był strasznym rozrabiaką – nie chciał jeść, pisał po ścianach, biegał za piłką i był zmorą nauczycieli. Ale kiedy poznał Małgosię jego życie uległo drastycznej przemianie. To ona sprawiła, że stał się porządnym i odpowiedzialnym mężczyzną. W zależności od temperamentu i gadatliwości mówcy, taka przemowa może trwać od kilku przez kilkanaście do kilkudziesięciu minut! Znana jest historia jednego wesela, na którym przemowy zaczęły się ok 17.00, a skończyły chwilę przed północą.

Przemowy weselne jako weselna atrakcja

Przemowy weselne mogą przybierać różne formy. Na szczęście!Tradycyjne przemówienie wznoszone na stojąco przy stole z kieliszkiem szampana lub wina (nigdy wódki!) w dłoni jest wskazane przez zasady jakie określa weselny savoir-vivre. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by przybierało też inne, nowoczesne, zabawne, rozrywkowe formy. Coraz częściej wykorzystuje się w ich celu prezentacje multimedialne, pokazy zdjęć, amatorskie filmy wideo, skecze przygotowywane przez rodzinę i przyjaciół lub inne wzruszające formy jak np. ten utwór muzyczny 

Ważne by nie urazić czyiś uczuć i nie zdradzić zbyt wielu sekretów, o których może nie wszyscy wiedzą 😉

Organizacja wesela z przemowami

Organizacja wesela musi uwzględniać wszelkie aspekty tego wydarzenia. Przemowy są jednym z elementów, o którym nie można zapomnieć. Organizując wesele zapytajcie Waszych bliskich czy przewidują tę formę – nawet jeśli nie są obcokrajowcami mogą potraktować przemowę jak atrakcje na wesele. Albo mogą też chcieć w ten sposób podkreślić podniosłość chwili. To bardzo ważna informacja dla kucharzy i kelnerów – ile osób będzie przemawiać i jaki jest przewidywany czas poszczególnych przemów. W ich czasie bowiem zabroniona jest jakakolwiek muzyka weselna oraz spożywanie posiłków. Kuchnia musi być więc przygotowana na ew. przerwy lub opóźnienia między poszczególnymi daniami. Koniecznie musi też wiedzieć o nich fotograf ślubny, który uwieczni każdą z przemawiających osób i wzbogaci Wasze zdjęcia ślubne o kolejne, często wzruszające ujęcia.

One thought on “wesele z przemowami

  • 29 grudnia 2015 at 14:41
    Permalink

    inn

    Reply

Dodaj komentarz