Wesele tematyczne – kit czy konieczność

Organizujecie swoje wesele i bardzo chcecie by było ono wyjątkowe. To oczywiste – każdy tego pragnie, przecież to jedyny i niepowtarzalny dzień w życiu. Tylko co znaczy, że ma być wyjątkowy i dla kogo taki ma być? Czy tylko dla was, czy także dla waszych gości? I co zrobić, by taki właśnie był. Czy wesele tematyczne załatwi sprawę? Wydaje się, że w dzisiejszych czasach to niemal konieczność. Czy rzeczywiście tak jest, czy jednak to tylko chwilowy trend?

wesele tematyczne

Star Wars i Myszka Miki

Rzeczywiście w wielu przypadkach młode pary na siłę próbują nadać organizowanej przez siebie uroczystości jakiś temat przewodni, zapominając o tym, że ślub i wesele mają być przede wszystkim niezapomnianym dla nich wydarzeniem, celebrującym fakt, że na zawsze się połączyli. W takich sytuacjach mamy często do czynienia z motywami niemal (albo nawet dosłownie) z kosmosu, a wesele przeradza się w zwykły event (to jak najbardziej także jest ok, pod warunkiem, że od początku przyświecało założenie, że organizujemy event). Motyw przewodni czy tematyka ślubu i wesela powinna także odzwierciedlać coś, co łączy bądź w przeszłości połączyło młodą parę.

wesele tematyczne

wesele tematyczne

wesele z motywem przewodnim
źródło: moncheribridals.com/

Od A do Zet

Wesela tematyczne absolutnie nie są koniecznością. Jeśli jednak chcecie nadać  swojej uroczystości niepowtarzalny charakter i sprawić, by w wyjątkowy sposób zapadła w pamięć waszą i waszych gości, pamiętajcie o kilku kardynalnych zasadach, jakie muszą przyświecać w czasie jego organizacji. Po pierwsze nie zakładajcie, że każdy z gości wie, co autor miał na myśli –  temat i charakter musi być czytelny i oczywisty. Jeśli używacie jakiegoś elementu w dekoracji musi być wiadomo, do czego nawiązuje i co symbolizuje. Po drugie absolutnie wszystkie elementy ślubu i wesela muszą być ze sobą spójne. Nie wypali pomysł zorganizowania hawajskiego wesela w karczmie, a nawet jeśli się uprzecie efekt będzie raczej żałosny. A zatem motyw trzeba wybrać już na samym początku planowania, jeszcze przed decyzją dotyczącą wyboru lokalu. I w końcu – zdecydujcie się tylko na jeden motyw, nie mieszajcie kilku ze sobą. I zdecydujcie się na taki temat, który w sposób spójny będzie nawiązywał do waszego związku, waszych pasji i wspólnych zainteresowań lub na coś, co w sposób oczywisty charakteryzuje waszych gości.

wesele
źródło: wesele123.pl
wesele
źródło: stylowi.pl
ślub z motywem star wars
Stone Images Photography / heathstone.us / Via imgur.com

2 thoughts on “Wesele tematyczne – kit czy konieczność

 • 5 czerwca 2017 at 13:06
  Permalink

  Bardzo ciekawy wpis 🙂 pozdrawiam

  Reply
 • 14 września 2017 at 09:29
  Permalink

  Jeśli ktoś ma ochotę na zorganizowanie tematycznego wesela lub jest z czymś bardzo związany to nie widzę najmniejszych przeciwwskazań 😀 Przekombinowane też nie są okej, to wiadomo, ale jak ktoś zna umiar, to takie wesela zawsze robią wrażenie.

  Reply

Dodaj komentarz