Sukienka na wesele – w co się ubrać

Wesele koleżanki, siostry czy kuzynki jest niepowtarzalną okazją by zabłysnąć w kreacji, której nie zakładamy na co dzień. Jaka sukienka na wesele jest zatem najbardziej odpowiednia i w co ubrać się na takie niecodzienne wyjście?

Sukienka na wesele powinna dostosować się do kilku podstawowych zasad – po pierwsze nie może być bardziej strojna niż suknia ślubna! Zazwyczaj nie ma z tym problemu, bo pani młoda zakłada białą lub kremową długą suknię i trudno byłoby wystąpić w czymś do niej podobnym. Ale uwaga! Nie zawsze tak jest. Zdarza się, że pani młoda planuje na swój ślub krótką suknię ślubną lub – w przypadku skromnych uroczystości – prosty kostium. Zawsze więc należy się upewnić co do charakteru uroczystości, ale także i charakteru oraz temperamentu pani młodej.

sukienka na wesele
źródło: zippini.pl

Święta jest też zasada, że biały kolor zarezerwowany jest dla stroju pani młodej. I choć wśród dziewcząt toczą się burzliwe dyskusje czy wypada na wesele pójść w białej sukience skoro i tak każdy wie kto jest panią młodą, odpowiedź jest jednoznaczna i ostateczna – nie, nie wypada! Abstrahując od wszelkich zasad i zwyczajów, wyobraźcie sobie, że pani młoda do ślubu idzie w spodnium, a zamiast niej w białej sukience występuje jedna z zaproszonych na ślub i wesele pań… Drugą zasadą co do kolorów jest zakaz ubierania się w czerń. To z kolei kolor zarezerwowany na czas żałoby, a my przecież nie chcemy wyrażać żalu z powodu ślubu, na którym będziemy. Jeśli bardzo chcemy ubrać coś ciemnego, wybierzmy raczej ciemny granat, ciemną czekoladę, zieleń lub bordo.

sukienka na wesele
źródło: zippini.pl
sukienka na wesele
źródło: bonprix.pl

W co zatem ubrać się na wesele? Ostatnimi czasy obserwujemy trend, który zmierza ku coraz mniejszej dbałości o strój na taką uroczystość. Bardziej dbamy o sukienkę sylwestrową niż weselną, a na wesele często wybieramy sukienkę czy strój jak na zwykłą piątkową imprezę w klubie. A szkoda, bo wesele – nieważne czy bliskiej nam osoby czy kogoś nawet mało znanego, to okazja wyjątkowa i tak jak młodzi dbają o to by była idealna i każdy z zaproszonych miał wszystko, czego mu do dobrej zabawy potrzeba, tak i my powinniśmy sprawić, by swoim strojem podkreślić wyjątkowość tej chwili.

sukienka na wesele
żródło:zippini
sukienka-aksamitna
źródło: zippini.pl
sukienka na wesele
źródło: zippini.pl

Sukienka na wesele nie musi kosztować majątku i przy odrobinie szczęścia będzie można ją wykorzystać na wiele innych okazji (inne wesele czy Sylwester). Jeśli nie wiecie gdzie stacjonarnie szukać tego rodzaju strojów, szukajcie w Internecie, np. na zippini.pl, gdzie w jednym miejscu znajdziecie sukienki wielu sklepów i marek. W menu znajdziecie cały szereg sukienek balowych (tak, balowych!), koktajlowych i sukienki na wesele. Nie odkładajcie zakupów na ostatnią chwilę, by był czas na ewentualny zwrot lub wymianę rozmiaru, jeśli okaże się, że sukienka nie do końca spełnia wasze oczekiwania.

Dodaj komentarz