Ślub na plaży w Polsce

Ślub na plaży to pragnienie niejednej pary. Romantyczna sceneria, powiew wiatru, szum fal i kolory natury nadają wyjątkowość ślubnej uroczystości. Coraz więcej narzeczonych realizuje to marzenie.

Jeszcze niespełna dwa lata temu organizacja ślubu na polskiej plaży była nie do pomyślenia. Urzędnicy Stanu Cywilnego bronili się rękami i nogami przed organizacją ślubów w jakimkolwiek miejscu poza murami urzędu. Nowa ustawa, która weszła w życie w zeszłym roku zmieniła w tej kwestii bardzo dużo. Dziś można zorganizować ślub na plaży jeśli tylko urzędnik nie dopatrzy się w miejscu elementów, które mogłyby spowodować niebezpieczeństwo uczestników lub rażąco godziły w godność urzędu. Taki ślub poza USC kosztuje też odpowiednio więcej, bo ok tysiąc zamiast osiemdziesięciu czterech zł.

ślub na plaży
źródło: romantyczne.com

Jak zorganizować ślub na plaży?

Przede wszystkim pamiętajcie o tym, że polska aura nawet w lecie lubi płatać figle i nigdy nie mamy pewności, że piękna pogoda dopisze w stu procentach. Na taką okoliczność koniecznie pamiętajcie o zapewnieniu uczestnikom (a szczególnie urzędnikowi, który będzie udzielał ślubu!) ochrony na wypadek deszczu – najlepiej by było to małe zadaszenie, które można rozłożyć w ostatniej chwili. Gościom zapewnijcie parasole.

ślub na plaży
źródło: http://www.kentsspecialevents.com/

Ślub z wiatrochronem w tle

Zapewne  każdy z Was widział lub przynajmniej słyszał o zjawisku zwanym parawaningiem i problemach ze znalezieniem wolnego miejsca do plażowania. Oczywiście chyba nikt z Was nie wyobraża sobie romantycznego ślubu na plaży w takiej właśnie scenerii. Do organizacji wydarzenia należy więc udać się w poszukiwanie miejsca wyludnionego, w którym nie będziecie narażeni na tłumy przypadkowych gapiów, albo – co gorsza – nieprzewidywalne zachowania potencjalnych plażowiczów. W tym celu najlepiej brać pod uwagę małe miejscowości, tzw. „dziury zabite dechami”, które nie cieszą się popularnością turystów. Lepiej też planować ślub jeszcze przed sezonem wakacyjnym lub świeżo po (druga połowa sierpnia w wielu nadmorskich miejscowościach to okres już po sezonie).

ślub na plaży
źródło: www.hotelapollo.pl

Ślub w bikini

Nie bez znaczenia będzie także Wasza stylizacja w tym dniu. Jeśli marzysz o sukni ślubnej w fasonie princessy, raczej zapomnij o ślubie na plaży. Będzie Ci w niej ciężko przedostać się na miejsce ceremonii, poruszać się po piasku i przede wszystkim strój taki kompletnie nie pasuje do scenerii. Postaw raczej na zwiewną, delikatną suknię, z delikatnych, lejących tkanin. Oczywiście nie potrzebujesz też butów ślubnych.

ślub na plaży

 

 

suknia ślubna na plażę
Suknie ślubne Revolve jesień-zima 2015/2016, fot. mat. prasowe
suknia ślubna na plażę
BHLDN-lato-2015

Po ceremonii ślubnej możecie zorganizować małe beach party, które będzie świetnym dopełnieniem uroczystości. Ale o tym innym razem.

wesele na plaży

One thought on “Ślub na plaży w Polsce

  • 31 sierpnia 2016 at 11:49
    Permalink

    Byłam na ślubie na plaży mojej koleżanki. Było cudownie i niezwykle romantycznie. Jak w bajce.

    Reply

Dodaj komentarz