Przygotowania do ślubu – od czego zacząć

Ślub to dla wielu z nas jeden z najważniejszych dni w naszym życiu. Więc naturalną sprawą jest to, że marzymy o tym, aby ten dzień był wyjątkowy i niepowtarzalny.

Pojawia się więc pytanie, od czego zacząć przygotowania do ślubu, jak zabrać się do tego wydarzenia, żeby nie oszaleć i jak to wszystko najlepiej zaplanować. Planowanie ślubu należy podzielić na etapy, ponieważ każdy powinien być realizowany po kolei i w odpowiednim czasie. Pierwszym krokiem powinno być podjęcie decyzji, na jaki ślub się decydujemy kościelny czy cywilny. Gdy taką decyzję już podejmiemy, powinniśmy ustalić datę naszego ślubu oraz godzinę, o której ma odbyć się ślub. Często czynnikiem decydującym w tym wyborze jest data dostępności miejsca na wesele (jeśli planujemy również jego organizację).

ślub

Znając datę, zacznijmy myśleć nad wyborem miejsca naszej ceremonii. Czy pójdziemy w stronę tradycyjną i ślub odbędzie się w kościele, czy może pójdziemy krokiem nowoczesności i zorganizujemy to wydarzenie na świeżym powietrzu. Gdy mamy już zaplanowane miejsce to można powiedzieć, że trzy najważniejsze kroki mamy za sobą.

W dalszej kolejności zdecydujmy, kogo chcemy zaprosić, aby towarzyszył nam w tym najważniejszym dniu, by móc rozpocząć kolejny krok, jakim jest kupienie bądź zrobienie samodzielnie zaproszeń i z wyprzedzeniem zaprosić gości, by dać możliwość potwierdzenia swojej obecności.

ślub

Następnie zdecydujmy, kto ma być świadkami na naszym ślubie i zapytajmy, czy wyrażają zgodę na poświadczenie naszego ślubu i uczestniczenie w tym wspaniałym i jak ważnym dla nas dniu.

Po spełnieniu tych kroków przyszedł czas na wybór naszej kreacji. Najpierw zaczerpnij inspiracji w internecie, ponieważ w nim znajdziesz najwięcej pomysłów dotyczących sukni ślubnych, dodatków, fryzur czy makijaży. Następnie udaj się to salonów sukien ślubnych, aby dobrać odpowiednią suknię do swojej figury i do swojego gustu.

slub

Kolejnym krokiem będzie wystrój i ozdobienie miejsca naszej uroczystości oraz zdecydowanie czy chcemy, by ślub był tematyczny i miał motyw przewodni, czy po prostu postawić na klasykę.

Jak widać, nie jest to takie proste do zorganizowania w jeden dzień. Więc zacznij planować wcześniej, wtedy będziesz mieć pewność, że dołożyłaś wszelkich starań do przygotowań. Jeżeli przerasta cię natłok przygotowań, nie bój się poprosić o pomoc swoją przyjaciółkę, świadkową, mamę czy zatrudnić konsultantkę ślubną. Ważne, by była to osoba, której ufasz i na, której możesz polegać.

One thought on “Przygotowania do ślubu – od czego zacząć

Dodaj komentarz