Loteria fantowa – pomysł na atrakcję weselną

Ślub i wesele mogą być doskonałą okazją by podzielić się szczęściem z innymi. Lista potrzebujących jest tak długa, że czasem trudno zdecydować kogo wybrać. Poniżej podsuwamy jedno z rozwiązań, jakim jest loteria fantowa.

Datki zamiast kwiatów? A może jeszcze inaczej?

Wiele par decyduje się poprosić swoich gości o różne rzeczy zamiast kwiatów na ślub – karmę dla zwierząt ze schroniska, zabawki dla dzieci z domów dziecka, datki na cele charytatywne. To wspaniały gest, jaki wykazują w dniu swojego ślubu. Innym pomysłem jest zorganizowanie atrakcji weselnej, z której dochód przeznaczony zostanie na szczytny cel. Takim pomysłem jest Charytatywna Ślubna Loteria Fantowa.

loteria fantowa

Pomysł na upominek dla gości weselnych 

Tym razem to rozwiązanie, w którym młoda para wspiera fundację, ale goście mogą przy tym mieć wspaniałą zabawę! Para młoda wybiera wzór losu i składa zamówienie (koszt jednego losu to 3 zł). Losy układane są na stołach w sali weselnej, najczęściej przy winietkach. Goście są poinformowani na początku przyjęcia o udziale w loterii ślubnej, każdy gość zdrapuje zdrapkę na tylnej stronie losu i sprawdza czy wygrał nagrodę. Każdy wygrany los należy zarejestrować w formularzu rejestracji losu, a organizatorzy loterii wysyłają nagrodę do zwycięzcy. Do wygrania drobny sprzęt elektroniczny, sprzęt AGD oraz ekspresy do kawy. Cały dochód z loterii jest przeznaczony na fundusz św. Brata Alberta, wspierający rozwój talentów podopiecznych Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Oczywiście losowanie można przeprowadzić też w inny sposób, np. przy współpracy z zespołem, konferansjerem lub DJem można uczynić z tego atrakcję wieczoru – każdy z gości może losować swój los ze specjalnie przygotowanej puli i oficjalnie zdrapywać swój los. Można w ten sposób dostarczyć gościom dużo śmiechu i zabawy.

loteria fantowa

Losy przygotowywane są z prawdziwą starannością, z pewnością warta uwagi jest estetyka ich wykonania i wzornictwo. Dostępne wzory można zobaczyć na stronie loterii: www.loteriaslubna.pl. Istnieje również możliwość przygotowania autorskiego projektu dla pary, by nawiązywał do motywu przewodniego wesela lub pasował do kolorystyki dekoracji.

Dodaj komentarz