Jak schudnąć przed ślubem? Pilates!

Stało się! Oświadczyny przyjęte, termin ustalony, sala wynajęta – ten wielki dzień zaczyna zbliżać się wielkimi krokami. Ale zaraz – trzeba przecież poszukać sukni i… dobrze się w niej zaprezentować! A przydałoby się zrzucić kilka nadprogramowych kilogramów – jak to zrobić szybko i zdrowo? Jest na to rozwiązanie – pilates!

Pilates jako zdrowy sposób na odchudzanie

Kiedy myślisz o zbliżającym się ślubie to jesteś pewna, że chcesz schudnąć. Ale jak to zrobić kiedy aktywność fizyczna nie jest Ci zbyt bliska, nie lubisz biegać i ciężko o sport, który po kilku minutach nie spowodowałby zadyszki? Wyobraź sobie, że jest taka dziedzina ćwiczeń, w które wkręcisz się nawet będąc zupełnym amatorem, bez żadnej kondycji. Tą dziedziną jest właśnie pilates – czyli połączenie aerobiku, jogi, baletu i ćwiczeń siłowych.

Pilates pozwoli Ci skupić się na całym ciele – wzmocnić mięśnie i uelastycznić ciało, a przy okazji stracić zbędne kilogramy. Pośpiech podczas zajęć nie jest priorytetem – wręcz przeciwnie. Tutaj liczy się precyzja i dokładne wykonywanie ćwiczeń – dlatego na samym początku słaba kondycja nie jest żadną przeszkodą. W pilatesie ważny jest także wybór dobrego studia – rozpoczęcie przygody z ćwiczeniami razem z profesjonalnym instruktorem, pozwoli Ci od samego początku zadbać o szybkie wykluczenie błędów, dzięki czemu efekty przyjdą jeszcze szybciej niż zakładasz.

pilates

Gdy uda Ci się opanować podstawy, część ćwiczeń możesz wykonywać także w domu. Jednak jeśli mimo wszystko liczysz na szybkie efekty szukaj studia, które dysponuje dodatkowo sprzętem do pilatesu np. reformerami, krzesłami, cadillakami. Te urządzenia wymyślił sam twórca tej metody ćwiczeń – Joseph Pilates. Wszystko po to, aby ułatwić każdemu opanowanie skomplikowanych ruchów i zwiększyć skuteczność ćwiczeń. A jak wiadomo – każdy naturalny wspomagacz ćwiczeń przyspieszy pojawienie się uśmiechu na Twojej twarzy, po spojrzeniu na wagę 🙂

Pamiętaj, aby dobrać suknię ślubną do swojej figury!

Jeśli zdecydujesz się na regularne ćwiczenia pamiętaj, że suknię zamawia się zwykle wcześniej i warto ustalić z krawcową Twoje kilogramowe zamiary. Kilka centymetrów mniej może sprawić, że będziesz świetnie wyglądać w innym modelu niż z góry zakładasz. Dlatego bardzo ważne jest ustalenie tego typu zmian i poprawek na etapie zamawiania sukni. Drugim rozwiązaniem jest poczekanie z wyborem praktycznie do ostatniej możliwej chwili – wiadomo, że salony sukien i krawcowe mają określone terminy realizacji zamówień.

Takie założenie jest obarczone większym ryzykiem czasowym, jednak dokładniej pozwoli Ci dopasować odpowiedni model. Ten wybór sprawdzi się także, jeśli do ślubu masz jeszcze bardzo dużo czasu i wiesz, że odchudzanie i poprawę wyglądu swojego ciała dzięki pilatesowi, możesz zacząć praktycznie od zaraz.

Wpis powstał we współpracy z serwisem https://balanced-body.pl/.

One thought on “Jak schudnąć przed ślubem? Pilates!

Dodaj komentarz