Fryzura ślubna – czy już ją wybrałaś?

Fryzura ślubna w tym jedynym dniu jest tak samo ważna jak suknia ślubna. Jest elementem, który podkreśla przede wszystkim  urodę pani młodej, ale także jest niezbędnym dodatkiem do całej stylizacji ślubnej – stroju, biżuterii, a nawet… dekoracji czy stylu wesela.  

To też zazwyczaj jedna z niewielu okazji w życiu kiedy kobieta decyduje się mieć na swojej głowie coś ekstra i naprawdę niezwykłego, coś czego nie robi lub nie nosi na co dzień. Nic dziwnego, że fryzura ślubna jest to element, o którym tak trudno zadecydować. Pierwszą i żelazną zasadąa jest jednak to, by pani młoda czuła się ze swoją fryzurą co najmniej dobrze. Jeżeli czuje się olśniewająco lub szałowo, to tym lepiej.

tn_e1255803919719bc56f504eced162b43

Tak jak różnimy się między sobą pod względem koloru oczu czy kształtu sylwetki, tak samo różnimy się pod względem owłosienia głowy 😉 I to nie tylko jeśli chodzi o kolor czy długość włosów, ale także ich ilość, strukturę, podatność, miękkość lub sztywność oraz… kondycję zdrowotną. O tym jak zadbać o włosy przed ślubem możecie przeczytać w innym naszym wpisie tutaj. Dziś podpowiadamy kilka pomysłów na fryzurę ślubną z długich włosów, wkrótce spodziewajcie się także pomysłów na fryzurę ślubną na krotkie wlosy.

fryzura ślubna
źródło: Pinterest

To, na co również koniecznie musicie zwrócić uwagę to trwałość waszej fryzury ślubnej. Idealnie byłoby gdyby przetrwała do rana mimo szaleństw na parkiecie. To niestety zależy od wielu czynników,  nie tylko umiejętności samej fryzjerki lub fryzjera (choć ci akurat powinni umieć poradzić sobie z wszystkimi problemami), ale np. także rodzaju upięcia, gęstości włosów i sposobu utrwalania fryzury. Dlatego bardzo ważne jest wykonanie fryzury próbnej, najlepiej przed jakąś taneczna imprezą, która pozwoli przetestować upięcie. Fryzura ślubna próbna powinna zostać wykonana na tyle wcześnie, by można bylo zastanowić się nad zmianami, w tym także zmianą fryzjera. Nie ma jednak co przesadzać z terminami, rok przed datą ślubu to z kolei stanowczo za wcześnie. Ważne by przed wykonaniem próby miec już wybraną sukienką i ewentualnie pozostałe elementy garderoby. Fryzura ślubna musi bowiem idealnie pasować do całości.

One thought on “Fryzura ślubna – czy już ją wybrałaś?

  • 18 maja 2018 at 15:07
    Permalink

    Piękne klasyczne upięcia :). Lubie takie niewyszukane fryzury.

    Reply

Dodaj komentarz