Dieta przed ślubem – gdy ciężko się zmusić

Każda panna młoda chce w dniu swojego ślubu wyglądać oszałamiająco. Jednym z elementów olśnienia jest powalający wygląd w zniewalającej sukni ślubnej. Ale jak oczarować pana młodego i gości jeśli tu i tam wystają wałeczki i oponki… Do ślubu zostało jeszcze tyle czasu, że na pewno możesz zrobić coś cennego dla swojej sylwetki.

Trudne dobrego początki

Pierwszym krokiem, jaki powinnaś zrobić, to wyznaczyć sobie cel. Ale musi być on zupełnie realny. Zapomnij o schudnięciu 30 kilogramów w miesiąc i uzyskaniu figury modelki jeśli dziś nosisz rozmiar XXL. Niemniej jednak możesz znacznie poprawić swój wygląd, a przede wszystkim swoje samopoczucie, jeśli tylko zechcesz o siebie zadbać. Zastanów się więc co jest dla Ciebie najważniejsze, a cel w postaci afirmacji („w dniu ślubu będę ważyć 2 kilo mniej”, „…nie będę mieć oponki na brzuchu”, „będę mieć piękną cerę” itp.) powieś na lodówce.

dieta przed ślubem

Siłownia to nie pałac cudów

Aktywność fizyczna jest niezwykle ważna w życiu. Ale zapomnij o tym, że zapisując się na siłownię i katując godzinę codziennie uzyskasz efekt wow. Zdecydowanie lepiej zrobisz jeśli zmienisz swoje codzienne nawyki – zaczniesz wspinać się po schodach zamiast jeździć windą (nie trzeba od razu na dziesiąte piętro, można zacząć od stopniowego dawkowania schodów wysiadając dwa piętra niżej) lub wysiądziesz dwa przystanki wcześniej w drodze do pracy i z pracy, a resztę drogi pokonasz na piechotę.

Czy wiesz jak jesz?

Przede wszystkim jednak musisz zmienić swoje nawyki żywieniowe. Podstawową zasadą jest regularne spożywanie posiłków, codziennie o tej samej porze. Tylko w taki sposób można szybko zgubić kilogram lub dwa. Organizm bowiem przyzwyczaja się do otrzymywania spalania energii w odpowiednim rytmie. Jeśli wie, że dostaje nową dawkę mocy, nie potrzebuje magazynować niczego na zapas i regularnie spala to, co na bieżąco dostaje. Niezbędne dla zdrowia i urody jest także dostarczanie 5 porcji warzyw i owoców dziennie. Porcja to tyle, ile mieści się w dłoni.

dieta przed ślubem

Łatwo powiedzieć…

No dobrze, ale jak stosować się do tej zasady jeśli na głowie mamy pracę, a po pracy milion spraw do załatwienia w związku z organizacją ślubu i wesela? Kiedy znaleźć czas na planowanie i przygotowywanie posiłków? Wiadomo przecież, że jeśli nie zaplanujemy konkretnego dania o konkretnej porze i nie przygotujemy go sobie wcześniej, w chwili napadu głodu sięgniemy po prostu po cokolwiek i cały plan dbania o sylwetkę legnie w gruzach. Jeśli nie masz czasu by usiąść, zaplanować 5 posiłków dziennie na cały tydzień z góry i jeszcze zrobić odpowiednie zakupy z pomocą może przyjść Ci dieta pudełkowa.

Ale łatwo też zrobić…

Jeśli jeszcze nie słyszałaś o takim rozwiązaniu – to propozycja firm cateringowych i dietetycznych polegająca na dostarczaniu Ci gotowych, specjalnie dostosowanych do Twoich potrzeb posiłków. Czyli innymi słowy – zdrowe jedzenie z dostawą do domu. Dziennie dostajesz 5 odpowiednio skomponowanych i zróżnicowanych, hermetycznie zapakowanych posiłków. Firmy oferują zazwyczaj bardzo zróżnicowane menu. Nie musisz obawiać się więc, że codziennie będziesz jeść to samo lub że masz alergię na laktozę czy gluten. Zamawiając dietę pudełkową możesz wybierać spomiędzy różnych opcji diet. Jeśli mieszkasz w Warszawie lub w Trójmieście, polecam Eatzone. Cena diety 1000 kalorii (czyli przeznaczonej dla osób, które chcą schudnąć) to zaledwie 57 zł na dzień. Jest to więc bardzo atrakcyjna cenowo oferta. Szczerze żałuję, że nie mieszkam w żadnym z obszarów dostawy, przestałabym gotować i tracić czas na zakupy już dziś. Na szczęście marka ma niebawem zaistnieć w wielu innych miastach Polski i przez to być dostępna dla większego grona osób. Liczę na to, że pojawi się także w mojej okolicy.

dieta przed ślubem

Woda, woda, woda

Absolutnie nie zapominaj o tym, że trzeba się nawadniać. Woda jest nam koniecznie potrzebna do życia, jest też niezbędna w dbałości o smukłą sylwetkę. To m.in. właśnie ona sprawia, że nawodnione komórki skóry są elastyczne i we właściwy sposób zareagują na utratę tkanki tłuszczowej. Poza skórą potrzebują jej także włosy i paznokcie. A wszystkie te elementy mają wpływ na Twój ogólny „look” w dniu ślubu.

Tu możesz też zobaczyć co ćwiczyć, by przyjemnie gubić kilogramy.

Dodaj komentarz