Dekoracje weselne lampkami lub żarówkami

Dekorowanie światłem jest absolutnym trendem w dekoracjach sali weselnej. Dekoracje kolorowymi smugami światła to jedno, ale ja dziś chcę zwrócić uwagę na możliwości wykorzystania prostszych i możliwych do wykonania samodzielnie sposobów – na dekoracje lampkami i dekoracje żarówkami.

Kurtyny świetlne

Niezależnie od tego czy organizujesz wesele w stylu glamour, boho czy romantycznym, różnego rodzaju dekoracje weselne lampkami świetnie sprawdzą się w każdej z wymienionych stylizacji. Należy tylko odpowiednio dobrać elementy i połączyć je ze sobą. Zacznijmy od tych najbardziej popularnych, czyli od kurtyn świetlnych, tworzących ściankę podkreślającą miejsca przy stole, przy których siedzi Młoda Para. Drobne lampeczki mogą swobodnie zwisać lub być wplecione w materiał (czego niekoniecznie jestem zwolenniczką), tworzący ściankę. Najefektowniej zaś prezentują się w połączeniu z kwiatowymi girlandami.

kurtyna świetlna

dekoracje lampkami
źródło: heatherjowett.com
dekoracje światłem
źródło: www.blogdaloloh.com.br

dekoracja sali weselnej

dekoracje światłem

Dekoracje weselne żarówkami

Wesele industrialne? Luźno zwisające żarówki, sprawiające wrażenie niedokończonego placu budowy są idealnym rozwiązaniem do zastosowania jako dekoracje weselne takiej scenerii. Surowe, zimne i przestrzenne wnętrza, w których najczęściej organizowane są tego typu wesela proszą się o ocieplenie swojego wizerunku, a nic lepiej nie oświetla niż światło. Świece i kryształowe żyrandole w sposób oczywisty gryzą się z koncepcją takiego wnętrza. A zatem dekoracje żarówkami.

dekoracje weselne

dekoracje weselne
źródło: bridalmusings.com
dekoracje z żarówek
źródło: www.wendeesawran.com
dekoracje sali weselnej
źródło: www.lovemydress.net

Do wyboru, do koloru

Lampki ledowe mają jeszcze jedną fantastyczną cechę – do girlandy małych żarówek doczepić możemy „klosze”, jakie tylko nam się spodobają. Możemy zatem mieć dekoracje z lampek okrągłych typu „cottony”, lampki z kryształkami lub z elementami dopasowanymi do motywu przewodniego wesela. Poszczególne okrycia dla żarówek można kupić w komplecie, dokupić lub zrobić samemu. Kolory przewodów, na których zawieszone są żarówki również pozwalają na eksperymenty dekoracyjne.

dekoracje weselne

lampki dekoracyjne

lampki choinkowe

Lampki choinkowe

Lampki są wręcz nieodzownym elementem stylizacji zimowych. Nic chyba bardziej nie kojarzy się z bożonarodzeniowymi dekoracjami jak lampki choinkowe, które rewelacyjnie sprawdzają się jako element dekoracji sali weselnej. W zależności od tego jaki efekt chcemy osiągnąć, możemy użyć lampki dające zimne lub ciepłe białe światło (co pozwoli uzyskać efekt bardziej zimowy, bo kojarzony zdecydowanie z lodem lub padającym śniegiem), lampki kolorowe, a nawet lampki, które włączają się i wyłączają jak oświetlenie w dyskotece!

dekoracje lampkami

dekoracje światełkami

Pamiętajcie o ogrodach

W ciepłe wieczory weselni goście bardzo cenią sobie możliwość wyjścia z sali, na której odbywa się impreza, do ogrodu czy na taras. I nie dotyczy to wyłącznie palaczy, ale także osób, które chcą uciąć sobie pogawędkę, odetchnąć świeżym powietrzem czy po prostu lubią przebywać w otoczeniu natury. Świetliki i księżyc nie zapewnią dostatecznej ilości światła, z pomocą przyjdą nam lampki, świece czy pochodnie. Pięknie rozświetlony nocą ogród czy taras sprawia, że – w zależności od użytych elementów oświetleniowych – zyskuje on efekt romantyczności, elegancji lub magii. Jeśli wieszanie lamp w ogrodzie wydaje Ci się skomplikowane ze względu na dostęp do elektryczności, to mam na to sposób – idealne do ogrodu, na taras i nawet na leśną polanę są moje ulubione lampki na baterie słoneczne. Przez cały dzień zbierają energię ze słońca, a po zmroku oddają ją rozświetlając żaróweczki. Dostępne chyba w każdym markecie budowlanym i z wyposażeniem wnętrz.

dekoracja ogrodu
źródło: dobrzemieszkaj.pl

dekoracje weselne

dekoracje lampkami
źródło: slubnyimpresariat.pl
dekoracje ogrodu
źródło: www.e-instalacje.pl

2 thoughts on “Dekoracje weselne lampkami lub żarówkami

Dodaj komentarz