Buty ślubne – piękno, styl i wygoda

Panny młode 2017! Najwyższy czas zacząć rozglądać się za butami do ślubu. Może to absurdalnie brzmi, ale jeśli wybrałyście już suknię ślubną, to właśnie teraz jest ten moment. Nie można tej sprawy zostawić na ostatnia chwilę z wielu ważnych powodów.

Jednym z nich jest fakt, że buty ślubne będą Wam niezmiernie potrzebne do przymiarki wybranej sukni. Podczas jej zamawiania zdjęto z Was miarę, ale ostateczna długość sukni dopasowana będzie do konkretnej wysokości obcasa ślubnego buta. By na ślubie nie wyglądać jak w pierwszą rocznicę komunii, koniecznie już rozejrzyjcie się za butami do ślubu.

buty ślubne

Wygoda przede wszystkim

Wiele panien młodych ma poważny problem z zakupem butów. Pierwszy i podstawowy warunek, jaki powinien Wam przyświecać podczas poszukiwań, to wygoda. W butach ślubnych będziecie musiały nieprzerwanie spędzić kilkanaście godzin. I to nie w sposób, w który nosi się buty w pracy biurowej, ale chodząc, stojąc i tańcząc, prawie w ogóle nie siedząc. Jeśli więc nie jesteście przyzwyczajone do spędzania długich godzin w butach na obcasach, zrezygnujcie z wysokich szpilek na rzecz wygodniejszych rozwiązań. Pamiętajcie o tym, by buty wykonane były z naturalnych, oddychających i miękkich materiałów (by nie odparzyły i nie otarły Wam stóp), a jeśli decydujecie się na wysoki obcas – by but był stabilny.

buty ślubne
STIFBUT wz. 112
buty ślubne
Baldowski – waniliowe baleriny wz. 107

Buty ślubne to nie makaron

Dawniej pokutowała opinia, że wygodne buty to wyłącznie buty z włoskiej skóry i w dodatku porażająco drogie. To stwierdzenie dawno straciło już swoją aktualność. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele firm obuwniczych, także polskich, które oferują produkt w niczym nie ustępujący jakością najlepszym włoskim markom. Zdecydowanie powinnyście zwrócić uwagę na buty w sklepie Visione, który właśnie opublikował nową kolekcję specjalnie dedykowaną na okazje ślubne. Cała kolekcja ślubna to ponad trzysta różnych modeli.

buty ślubne
SIMONE WZ. 4063 K-226
buty ślubne
SIMONE WZ.2095 K686
buty ślubne
SIMONE WZ.595 K797
buty ślubne
NEŚCIOR wz..004S

Szara sukienka czy brudne buty

Jeśli decydujecie się na białe lub kremowe buty, koniecznie poproście o kawałek materiału, z którego szyta będzie Wasza suknia ślubna. Kolor butów musi bowiem być idealnie dopasowany! Odrobinę ciemniejszy odcień butów w zestawieniu z jaśniejszym odcieniem sukni da efekt porównywalny do butów brudnych lub poszarzałych. A choć spod sukni wystawać będzie zwykle tylko fragment, to nie chcecie uzyskać takiego efektu. Prawda?

buty ślubne
źródło: Internet
buty ślubne
źródło: WP Kobieta

Buty – nie tylko – ślubne

By uniknąć powyższego problemu, a także by móc wykorzystywać ślubne buty podczas innych okazji w przyszłości, wybierzecie kolorowe buty ślubne. Są zresztą zdecydowanym trendem ostatnich lat. Tu powinny dominować wyraziste kolory, zdecydowanie kontrastujące z odcieniami bieli lub kremu, z jakich najczęściej szyte są suknie ślubne. Ten sam kolor zwykle dominuje w kolorystyce ślubnych dekoracji i jest kolorem przewodnim uroczystości. Kolor butów pasuje więc nie tylko do koloru ślubnego bukietu, ale także elementów stroju pana młodego, sukienek, w które ubrane będą druhny, do dekoracji sali, a nawet winietek z nazwiskami na stołach gości.

buty ślubne
SIMONE wz 816 K777
buty ślubne
KOTYL wz 5871
buty ślubne
VISCONI wz 688 K281
buty ślubne
SIMONE wz .819 K601
buty ślubne
BALDOWSKI wz 669

Myśląc o butach ślubnych nie zapominajcie, że nie tylko Wy zakładacie obuwie na swój ślub. Butów potrzebują także Wasze druhny, mamy, siostry i może przede wszystkim pan młody.

One thought on “Buty ślubne – piękno, styl i wygoda

  • 2 sierpnia 2018 at 11:40
    Permalink

    Piękne kolory, chociaż ja stawiam na klasykę i biel.

    Reply

Dodaj komentarz